Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Ako sa naučiť hrať golf? Kvalitný golfový tréner je základ!

Ako sa naučiť hrať golf? Kvalitný golfový tréner je základ!

     Na svete existuje množstvo športov a športových hier, ktoré sa dajú vykonávať amatérsky aj bez tréningov. Avšak golf je natoľko náročný a vyspelý technický šport, pri ktorom sa bez kvalitného trénera a prípravy zaobídete len ťažko. Ako si vybrať správneho učiteľa?

     Nájsť si poctivého golf trénera sa môže zdať ako ľahká úloha, no na scéne ich nájdeme viacero typov. Výberu by ste však mali venovať nutnú dávku pozornosti, pretože kvalitný golfový tréner je kľúčovým bodom nielen k dobrej technike a skvelým výsledkom, ale taktiež predchádzaniu zranení.

Rozdelenie golf trénerov podľa skúseností a spôsobilosti

      Ako spomíname vyššie, na scéne sa dá nájsť viacero typov učiteľov golfu, ktorí sa rozdeľujú podľa nasledujúcich kritérií:

  1. Člen PGA – profesionálny tréner

PGA je profesionálna golfová asociácia, ktorá garantuje potrebné vzdelanie trénerov a taktiež ich výkonnosť a skúsenosti na hráčskom poli. Pre členstvo v PGA musí mať golf tréner licenciu Slovenskej golfovej asociácie.

  1. Nečlen PGA – inštruktor

Takýto tréner je väčšinou amatérsky hráč, ktorý absolvoval kurz a má licenciu od Slovenskej golfovej asociácie. Avšak nie je pod kontrolou PGA a jeho kvalita je o niekoľko levelov nižšia ako pri profesionálnych tréneroch.

  1. ŠTK klubu

Ľudia si často mýlia ŠTK klubu s trénerom. ŠTK klubu však vydáva len povolenia, ale ak nespĺňa bod č. 1 alebo 2, radí sa medzi netrénerov. Trénovať pod ľudmi, ktorí nespĺňajú podmienky na vykonávanie trénerskej činnosti sa neodporúča ani začiatočníkom.

  1. Kamoš – amatér

Posledný typ je amatér, ktorý samovoľne trénuje ľudí bez licencie PGA či SKGA. Nielen že nemá žiadne overené vzdelanie a spôsobilosť učiť nových hráčov, ale taktiež porušuje amatérsky štatút. Nahláste ich prosím na disciplinárnu komisiu SKGA a PGASK.

 

     V prípade, že chcete istotu kvalitného tréningu, vďaka ktorému maximalizujete váš výkon, vylepšíte techniku a dosiahnete skutočné výsledky, obrátiť sa môžete na Petra Wiegera. Peter je od roku 2006 členom PGA a na svojom konte má najúspešnejšie CV ako hráč a taktiež aj ako profesionálny licencovaný golfový tréner. Prosím prečítajte si o Petrovi viac na tomto linku (https://www.wga.sk/golfovy-trener/peter-wieger/) a veríme, že so službami Petra budete nadmieru spokojný.