Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Nájdite si ten pravý golfový klub

Chcete sa posunúť a hrávať pravidelne? Nájdite si ten pravý golfový klub

     Venujete sa golfu a radi by ste hrávali pravidelne, či dokonca skúsili turnaj? V tom prípade by ste si mali nájsť golfový klub a stať sa jeho členom. Tak ako sú profesionálni golfoví tréneri združovaní PGASK (profesionálnou golfovou asociáciou), tak aj golfové kluby združuje SKGA (slovenská golfová asociácia). Registrácia v asociácií však nezaručuje kvalitu, ako si vybrať správny golf club?

     Na Slovensku máme viacero golfových klubov a ich kvalitu si môžete porovnať pomocou rôznych recenzií a názorov skúsenejších hráčov. Najlepšie je však vyskúšať si ihrisko, prístup a všetky podmienky na vlastnej koži, pretože každému vyhovuje niečo iné.

Prečo mať členstvo v golfovom klube? 

     Aké výhody má členstvo? Členstvo v golfovom klube nie je povinné a všetky ihriská na Slovensku sú otvorené. To znamená, že si môžete na ktoromkoľvek ihrisku zaplatiť tzv. golf FEE a za tento jednorázový poplatok si jedenkrát zahrať ihrisko.  Golfové ihriská môžu mať jediné obmedzenie, a to je výkonnostné, limitom hendikepu. Golf klub vám však umožní zúčastňovať sa turnajov, mať vedený hendikep od autority či dokonca neobmedzene využívať ihriská.

 

Aké typy členstiev existujú? 

  • Registrované

     Základné členstvo, ktoré stojí 50-100€. Hráčovi s týmto členstvo je vedený hendikep a môže sa zúčastňovať turnajov. Nemá však zaplatený prístup na konkrétne ihrisko. Vzhľadom na to je toto členstvo odporúčané tým, ktorí ešte nevedia kde chcú hrávať, prípadne sa chcú zapojiť do turnajov na rôznych ihriskách.

  • Hracie členstvá ročne
    • Hra na akadémií (ak dané ihrisko má akadémiu, ako napríklad Hrubá Borša)
    • Hra na všetkých ihriskách vrátane akadémií

Odporúčame hráčom, ktorým sa zapáčilo dané ihrisko a radi by na ňom strávili jednu, poprípade viacej sezón aktívnym hraním.

  • Hracie členstvá celoživotne

     Tento typ členstva sa odporúča iba hráčom, ktorí chápu celoživotné členstvo, vyhovuje im lokalita ihriska a môžu naň dochádzať často a bez obmedzení. Výhodou sú lacnejšie ročné hracie členstvá.

 

     Peter Wieger, golfový tréner PGA a HEAD PRO v akadémii WGA pôsobí na ihrisku v Hrubej Borši. Rád vám ponúkne služby na tomto eshope, ktoré si viete okamžite zakúpiť. 

 

Článok na golfový klub Hrubá Borša si môžete prečítať tu:

https://www.wga.sk/clanky-o-golfe/golfhrubaborsa/