Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Rada začiatočníkom, na akú výbavu by ste nemali zabudnúť

Golf je krásny šport, ktorý si môže každý užiť na mnohých úrovniach. Ako začiatočník by ste mali byť vybavený správnym vybavením, aby ste si mohli užívať hru naplno. Tu je niekoľko tipov pre vás, aby ste sa uistili, že máte všetko potrebné v golfovom bagu:

  1. Golfové palice: Ak ste úplným začiatočníkom, odporúčame začať s kompletným setom golfových palíc, ktorý by mal obsahovať drivery, fairwayove drevá a hybridy, wedgy a putter. Tieto palice by mali byť vhodné pre vašu postavu a výšku.
  2. Golfové loprtičky: Tu by sme naozaj odporúčali začiatočníkom pozerať hlavne na cenu. Zo začiatku budete loptičky strácať a preto výhodné akciové balenia je cesta, ktorou by ste sa mali vybrať. Keď sa v golfe zlepšíte, tak si určite doprajete kvalitnejšie loptičky. 
  3. Golfový bag: Potrebujete golfový bag na prenášanie vašich golfových palíc a výbavy. Môžete si vybrať medzi klasickým bagom na vozíkv(cart bag) alebo bagom na plecia. Aj bag na plecia (stand bag) viete dať na vozík. Výhodou stand bagov je hlavne menšia veľkosť a nížšia váha. Myslíte na to, že do stand bagov dáte menej výbavy a menej oblečenia. 
  4. Oblečenie: Dôležité je mať na sebe vhodné oblečenie pre počasie a vlhkosť ihriska. Doporučujeme vám, aby ste mali v bage tričko s dlhým rukávom, bundu do vetra a kvalitnú golfovú obuv.
  5. Ochranné pomôcky: Ak chcete chrániť svoje oči pred slnkom, mali by ste mať so sebou slnečné okuliare. Tiež by ste mali mať so sebou pokrývku hlavy, aby ste sa chránili pred slnkom. V prípade slnečného počasia nezabudnite aj na opaľovací krém. 
  6. Iné pomôcky: Okrem vyššie uvedeného by ste mali mať so sebou golfové loptičky, marker, golfovú uteráčik, a tíčka na loptičky.

 

Je dôležité mať na pamäti, že ako začiatočník sa budete musieť postupne učit veľa novým veciam a tak isto sa bude aj Vaša výbava rozširovať.