Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Dodržujte pitný režim na ihrisku počas hry

Pitný režim je dôležitý pre zdravie a dobrú fyzickú kondíciu všeobecne, a to platí dvojnásobne počas športových aktivít, ako je hra na ihrisku. Telo potrebuje dostatočné množstvo tekutín, aby mohlo správne fungovať a udržať si optimálnu telesnú teplotu. Počas hry na ihrisku dochádza k zvýšenej spotrebe tekutín v dôsledku potenia. Ak telo nedostáva dostatočné množstvo tekutín, môže to mať za následok dehydratáciu, ktorá môže viesť k únave, bolestiam hlavy, zníženiu výkonnosti a dokonca aj k vážnym zdravotným problémom.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré je potrebné pri pitnom režime počas hry na golfovom ihrisku, je dostatočné množstvo tekutín. Odporúča sa vypiť aspoň 2000 ml vody počas hry a priebežne dopĺňať tekutiny počas hry. Dôležité je tiež začať pitie vody pred začiatkom hry, aby sa telo mohlo dostatočne hydratovať pred začatím golfu.

Okrem vody je dôležité doplniť aj elektrolyty, ktoré sa stratia počas potenia. Sportovné nápoje obsahujúce elektrolyty sú dobrou voľbou pre doplnenie stratených elektrolytov.

Pitie príliš veľkého množstva tekutín počas hry na ihrisku môže mať tiež negatívne účinky, pretože sa s pitím môže spôsobiť aj hyperhydratácia, čo môže viesť k zvýšeniu krvného tlaku a bolestiam hlavy. Preto je dôležité piť pomaly a postupne počas hry.

Spravte si z pitného režimu na golfovom ihrisku zvyk, že každú druhú jamku sa vždy trochu napijete. Táto rada Vám určite zlepší výsledky na ihrisku.