Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Na čo si dávať pozor pri hre s golfovým autíčkom

Golfové autíčko je skvelý spôsob, ako sa pohybovať po golfovom ihrisku a ušetriť čas a energiu, ktorú by ste inak strávili chodením. Avšak, ako s každým motorovým vozidlom, aj s golfovým autíčkom je potrebné zachovať opatrnosť a dávať pozor na niekoľko dôležitých vecí, aby ste mohli bezpečne a efektívne využívať túto pohodlnú možnosť pohybu po ihrisku.

Predovšetkým, je dôležité vedieť, že golfové autíčko je motorové vozidlo a preto by ste mali jazdiť s ním rovnako opatrne ako by ste jazdili s automobilom. To znamená, že by ste mali dodržiavať etiku jazdenia, ktorú sa dozviete na golfovej recepcii, jazdiť po stanovených cestách a dávať pozor na iných hráčov golfového ihriska.

Ďalšou dôležitou vecou je správne používanie golfového autíčka. Predtým, ako sa vydáte na jazdu, je dôležité, aby ste si prešli manuál, ktorý vám poskytne informácie o tom, ako správne ovládať autíčko a ako ho udržiavať v dobrom stave. Je tiež dôležité dbať na to, aby ste vždy jazdili s dostatočným množstvom paliva a aby ste kontrolovali stav pneumatík, predtým ako sa vydáte na jazdu. Je pravda, že toto by mal robiť golfový klub za Vás, ale niekedy sa chyby stanú, ktorým môžete predísť vlastnou kontrolou. 

Pri jazde by ste mali tiež dávať pozor na okolie. To znamená, že by ste mali vždy jazdiť v bezpečne a dávať pozor na ostatných hráčov golfu, ktorí by mohli byť na ihrisku. Je tiež dôležité dávať pozor na iné prekážky, ako napríklad kríky a stromy, ktoré by mohli ohroziť vašu bezpečnosť.V neposlednom rade, veľký pozor na pieskové prekážky, ktoré častokrát nie sú viditeľné.