Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Hra na vyschnutých ihriskách

Akú výbavu zvoliť v prípade ak neustále hráte na vyschnutých ihriskách? Je absolútne logické, že spôsob hry sa mení od podmienok na ihrisku. Inú stratégiu hry zvolím ak je ihrisko podmočené a inak k hre pristupujem ak je ihrisko absolútne vyschnuté. K tomu je vhodné prispôsobiť aj výbavu čomu sa v nasledovných riadkoch chcem venovať.

Lopty : vyschnuté gríny sa vyznačujú veľkou tvrdosťou ako aj tým, že sú veľmi rýchle. Preto odporúčam používať čo najmäkšie lopty s 3 až 4 vrstvami. Tvrdé lopty by odskakovali a absolútne by nedržali na gríne. Špeciálne pri krátkej hre kedy je spin a “zakusnutie” lopty do grínu veľmi dôležité.

Putter : asi málokto si uvedomuje, že súčasťou fittingu môže byť aj úprava sklonu úderovej plochy puttera. Na suchých a veľmi rýchlych irhiskách je často vhodné puttovať aj z forgrínu, prípadne niekedy dokonca aj z ferveje. Tu je vhodné ak má putter väčší sklon a tak lepšie drží smer pri hre z forgrínu alebo ferveje.

Wedge : v okolí grínu odporúčam používať wedge s vyšším sklonom a zároveň s nižším bounce kedy sa lopta ľahšie dostane do väčšej výšky a tým skôr zastaví na rýchlom gríne. Nižší bounce zabezpečí “chrumkavejší” pocit z rany, kedy wedge nebude tak výrazne odskakovať z ferveje alebo iného tvrdého povrchu v okolí grínu. Iná situácia je v bunkri. Tu zase naopak vyhovuje väčší bounce, aby sa wedge od sypkého piesku viac odrážala.

Železá : široká spodná hrana je vhodná v prípade ak má hráč tendenciu podsekávať rany a taktiež preferuje vyššiu trajektóriu. Pri extrémne vysušenej ferveji je ale šanca podseknúť ranu minimálna a tak viac vyhovujú železá s užšou spodnou hranou.

Driver : v prípade ak máte driver, ktorý ponúka možnosť zmeniť sklon úderovej plochy, máte šancu si rany predĺžiť. Strmší sklon ponúkne nižšiu trajektóriu a plytší dopadový uhol čo v kombinácii s tvrdým povrchom ponúkne pomerne výrazný odraz. Drajv môže byť kľudne o 10-20 metrov dlhší.

Týmto som nemal v pláne naznačiť, že by ste mali vlastniť výstroj na rôzne druhy povrchov. Skôr to má poskytnúť predstavu čo všetko môže palice ovplyvniť a ako vhodne zvolené palice ovplyvňujú golfovú hru.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie