Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Hra na vyschnutých ihriskách

Akú výbavu zvoliť v prípade ak neustále hráte na vyschnutých ihriskách? Je absolútne logické, že spôsob hry sa mení od podmienok na ihrisku. Inú stratégiu hry zvolím ak je ihrisko podmočené a inak k hre pristupujem ak je ihrisko absolútne vyschnuté. K tomu je vhodné prispôsobiť aj výbavu čomu sa v nasledovných riadkoch chcem venovať.

Lopty : vyschnuté gríny sa vyznačujú veľkou tvrdosťou ako aj tým, že sú veľmi rýchle. Preto odporúčam používať čo najmäkšie lopty s 3 až 4 vrstvami. Tvrdé lopty by odskakovali a absolútne by nedržali na gríne. Špeciálne pri krátkej hre kedy je spin a “zakusnutie” lopty do grínu veľmi dôležité.

Putter : asi málokto si uvedomuje, že súčasťou fittingu môže byť aj úprava sklonu úderovej plochy puttera. Na suchých a veľmi rýchlych irhiskách je často vhodné puttovať aj z forgrínu, prípadne niekedy dokonca aj z ferveje. Tu je vhodné ak má putter väčší sklon a tak lepšie drží smer pri hre z forgrínu alebo ferveje.

Wedge : v okolí grínu odporúčam používať wedge s vyšším sklonom a zároveň s nižším bounce kedy sa lopta ľahšie dostane do väčšej výšky a tým skôr zastaví na rýchlom gríne. Nižší bounce zabezpečí “chrumkavejší” pocit z rany, kedy wedge nebude tak výrazne odskakovať z ferveje alebo iného tvrdého povrchu v okolí grínu. Iná situácia je v bunkri. Tu zase naopak vyhovuje väčší bounce, aby sa wedge od sypkého piesku viac odrážala.

Železá : široká spodná hrana je vhodná v prípade ak má hráč tendenciu podsekávať rany a taktiež preferuje vyššiu trajektóriu. Pri extrémne vysušenej ferveji je ale šanca podseknúť ranu minimálna a tak viac vyhovujú železá s užšou spodnou hranou.

Driver : v prípade ak máte driver, ktorý ponúka možnosť zmeniť sklon úderovej plochy, máte šancu si rany predĺžiť. Strmší sklon ponúkne nižšiu trajektóriu a plytší dopadový uhol čo v kombinácii s tvrdým povrchom ponúkne pomerne výrazný odraz. Drajv môže byť kľudne o 10-20 metrov dlhší.

Týmto som nemal v pláne naznačiť, že by ste mali vlastniť výstroj na rôzne druhy povrchov. Skôr to má poskytnúť predstavu čo všetko môže palice ovplyvniť a ako vhodne zvolené palice ovplyvňujú golfovú hru.