Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Aké golfové palice poznáme? Tipy, rady a vysvetlenie pre začiatočníkov

Aké golfové palice poznáme? Tipy, rady a vysvetlenie pre začiatočníkov

     Golfová výbava je oproti iným športom vskutku pestrá a golfový hráč si má skutočne z čoho vyberať. Alfou a Omegou sú však golfové palice, ktoré sa skladajú z viacero typov. Aké všetky palice poznáme, a ktoré si zobrať so sebou do bagu?

Drevo

     Poznáme drevo č. 1, 3, 5 a náš profesionálny golfový tréner z WGA - Peter Wieger dokonca vo svojich začiatkoch používal aj drevo č. 7, s ktorým vo svojich 11 rokoch odpaľoval prvé rany. Drevo č. 1 je známe aj ako Driver a jedná sa o najdlhšiu palicu s najnižším sklonom, s ktorým by mal golfista dávať aj najdlhšie údery. Loptička má na začiatku nízku dráhu letu, ale nakoniec stúpa relatívne vysoko, čím sa predĺži celkový dostrel.

Železá

     Železá sú najpočetnejšou skupinou palíc v golfovom bagu. Poznáme železá od čísla 9 po číslo 2, ale štandardne sa používajú len do čísla 4, prípadne 3. Trafiť železo s číslom 2 je totižto veľmi náročné a dokáže to len malé promile hráčov. Železo č. 2 sa zvykne nahrádzať hybridmi.

Hybridy

     Hybridy sú niečo medzi vyššie spomenutými drevami a železami. Je to ideálna palica pre začiatočníkov, ktorá ponúka ľahšiu hru z ferveje a častokrát aj ľahšie trafenie loptičky z rafu. Hybridy môžu mať rôzne dĺžky šaftov a rôzne sklony.

Wedges (vedžky)

     Z pohľadu špecifikácií ich je viacero. Napríklad pitching wedge (PW) má v dnešnej dobe medzi 46-48 stupňov, no lob wedge (LW) má 60 stupňov sklonu. Okrem PW a LW poznáme aj gap wedge (GW), approach wedge (AW), sendwedge (SW) a high lob wedge (HLW).

Putter

     Putter je azda najdôležitejšia palica, ktorú používame takmer na každom gríne. Slúži na doťuknutie loptičky do jamky. Existuje nespočetne veľa dizajnov, preto je potrebné vybrať si putter, ktorý sa vám bude páčiť, no predovšetkým grip, s ktorým sa vám bude dobre držať.

     Výbava golfistu je teda skutočne veľmi obšírna a golfové palice sú len časť z nej. Preto ak s golfom začínate a potrebujete poradiť, určite vám odporúčame obrátiť sa na nášho profesionálneho golfového trénera Miroslava Wiegera ml., ktorý je jediný profesionálny odborník v oblasti golfovej výbavy na Slovensku a zároveň prevádzkuje najväčší golf obchod u nás na www.golfuniverse.sk.

Kontaktné údaje na Miroslava Wiegera ml.:
+421907153399
info@golfuniverse.sk