Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Aké golfové ihriská máme na Slovensku?

Aké golfové ihriská máme na Slovensku? 

     Golf sa v posledných rokoch dostáva do popredia a tento ušľachtilí technický šport je na Slovensku čoraz viac populárny. Napriek tomu má u nás pomerne krátku históriu a prvé 9 jamkové ihrisko vzniklo len ,,nedávno“, v 90. rokoch v Bernolákove. Treba však spomenúť, že toto ihrisko bolo najmä v začiatkoch hneď veľmi obľúbené.

Golfové ihriská rozdeľujeme do viacerých kategórií

     Aj ihriská majú svoje kategórie a poznáme viacero druhov. Každé ihrisko má svoje špecifiká ako napríklad dĺžka, náročnosť prostredia a obtiažnosť ihriska. Aké golfové ihriská máme na Slovenskú a ktoré golfové ihrisko vám bude najviac vyhovovať?

 • Majstrovské ihriská – 18 jamiek
  • Je zvykom, že všetky 18 jamkové ihriská sa označujú ako majstrovské, ale nie všetky by sa tak mali nazývať. Podľa profesionála Petra Wiegera sa na Slovensku ako majstrovské ihriská môžu označovať: Hrubá Borša, Penati Golf Tále, Lomnica a Sedin. 18 jamkových ihrísk je však u nás viacej a určite nie sú horšie ako tieto. Taktiež treba spomenúť, že jediné ihrisko s titulom PGA schválené medzinárodnou komisiou je v Lomnici, no tento titul by si zaslúžili aj iné golfové ihriská na Slovensku
 • 18 jamkové ihriská
  • Do tejto kategórie zaraďujeme všetky 18 jamkové ihriská bez výnimky, ale neznamená to, že sú zároveň aj majstrovské.
 • 9 jamkové ihriská
  • Tieto ihriská spĺňajú štandard veľkej deviatky. Najlepší príklad 9 jamkového ihriska spĺňa ihrisko v Malej Ide. Kvalitné ihrisko je taktiež aj v Šuranoch. 9 jamkové golfové ihrisko môže byť skvelý športový zážitok.
 • Akadémie
  • Akadémie môžu byť 3 až 9 jamkové a ponúkajú zábavnú formu golfu a taktiež ideálne miesto pre začiatočníkov. Medzi najlepšie akadémie patrí Hrubá Borša, ktorá ponúka okrem majstrovského 18 jamkového ihriska aj 9 jamkovú akadémiu.
 • Tréningové miesta
  • Tréningové miesta nemožno označiť za akadémiu ani ihrisko, ale určite sa dá na nich kvalitne zatrénovať a pre začiatočníkov to môže byť ideálne miesto na pilovanie techniky.

 

     Zoznam všetkých golfových ihrísk sa dá nájsť na stránke Slovenskej golfovej asociácie po kliknutí na tento link.

https://skga.sk/ihriska/ 

     Takmer každé golfové ihrisko ponúka aj člestvo v golfovom klube. Tu si môžete prečítať čo odporúčajú profesionálni tréneri z WGA. Taktiež odporúčame prečítať si recenziu na majstrovské ihrisko v Hrubej Borši, kde pôsobí aj profesionálny tréner Peter Wieger.   

https://www.wga.sk/clanky-o-golfe/golfhrubaborsa/