Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Aké golfové ihriská máme na Slovensku?

Aké golfové ihriská máme na Slovensku? 

     Golf sa v posledných rokoch dostáva do popredia a tento ušľachtilí technický šport je na Slovensku čoraz viac populárny. Napriek tomu má u nás pomerne krátku históriu a prvé 9 jamkové ihrisko vzniklo len ,,nedávno“, v 90. rokoch v Bernolákove. Treba však spomenúť, že toto ihrisko bolo najmä v začiatkoch hneď veľmi obľúbené.

Golfové ihriská rozdeľujeme do viacerých kategórií

     Aj ihriská majú svoje kategórie a poznáme viacero druhov. Každé ihrisko má svoje špecifiká ako napríklad dĺžka, náročnosť prostredia a obtiažnosť ihriska. Aké golfové ihriská máme na Slovenskú a ktoré golfové ihrisko vám bude najviac vyhovovať?

 • Majstrovské ihriská – 18 jamiek
  • Je zvykom, že všetky 18 jamkové ihriská sa označujú ako majstrovské, ale nie všetky by sa tak mali nazývať. Podľa profesionála Petra Wiegera sa na Slovensku ako majstrovské ihriská môžu označovať: Hrubá Borša, Penati Golf Tále, Lomnica a Sedin. 18 jamkových ihrísk je však u nás viacej a určite nie sú horšie ako tieto. Taktiež treba spomenúť, že jediné ihrisko s titulom PGA schválené medzinárodnou komisiou je v Lomnici, no tento titul by si zaslúžili aj iné golfové ihriská na Slovensku
 • 18 jamkové ihriská
  • Do tejto kategórie zaraďujeme všetky 18 jamkové ihriská bez výnimky, ale neznamená to, že sú zároveň aj majstrovské.
 • 9 jamkové ihriská
  • Tieto ihriská spĺňajú štandard veľkej deviatky. Najlepší príklad 9 jamkového ihriska spĺňa ihrisko v Malej Ide. Kvalitné ihrisko je taktiež aj v Šuranoch. 9 jamkové golfové ihrisko môže byť skvelý športový zážitok.
 • Akadémie
  • Akadémie môžu byť 3 až 9 jamkové a ponúkajú zábavnú formu golfu a taktiež ideálne miesto pre začiatočníkov. Medzi najlepšie akadémie patrí Hrubá Borša, ktorá ponúka okrem majstrovského 18 jamkového ihriska aj 9 jamkovú akadémiu.
 • Tréningové miesta
  • Tréningové miesta nemožno označiť za akadémiu ani ihrisko, ale určite sa dá na nich kvalitne zatrénovať a pre začiatočníkov to môže byť ideálne miesto na pilovanie techniky.

 

     Zoznam všetkých golfových ihrísk sa dá nájsť na stránke Slovenskej golfovej asociácie po kliknutí na tento link.

https://skga.sk/ihriska/ 

     Takmer každé golfové ihrisko ponúka aj člestvo v golfovom klube. Tu si môžete prečítať čo odporúčajú profesionálni tréneri z WGA. Taktiež odporúčame prečítať si recenziu na majstrovské ihrisko v Hrubej Borši, kde pôsobí aj profesionálny tréner Peter Wieger.   

https://www.wga.sk/clanky-o-golfe/golfhrubaborsa/ 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie