Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Ako sa vysporiadať s daždivým počasím na ihrisku

Golf sa hrá za každého počasia s výnimkou bleskov. V prípade ak nás počas turnaja stretne nepríjemné daždivé počasie, tak by sme si mali dať pozor a hlavne si uvedomiť veľa vplyvov dažďa na našu hru. Golfová hra za dažďa je náročnejšia ako za sucha.

V prvom rade si treba uvedomiť, že dobeh loptičky nie je taký, ako štandardne. To znamená, že ak má jamka za sucha 350 metrov, tak za dažďa sa hrá ako keby mala 370 metrov. Prečo? Dobeh drivera na fairwayi a dobeh železa na gríne nie je taký, ako za sucha. Preto sa dostanete do situácie, že za sucha hráte druhú ranu 6ku železo, ale za mokra to bude 4ka železo alebo hybrid. Myslite na to, že za dažďa sú jamky dlhšie.

Ďalšia podstatná vec pri daždi je reakcia loptičky pri krátkej hre. Loptička má pri dopade na grín väčší backspin a tým pádom sa loptička tak nekotúľa. Čiže ak ste zvyknutí na určitý dobeh loptičky na gríne, tak pri daždi musíte zahrať loptičku viac vzduchom, pretože sa nebude tak ďaleko kotúľať.

Nemôžeme zabudnúť na bankre. Pri daždi je piesok mokrý, zároveň aj ťažký. Výber palice je neskutočne dôležitý. Palica S, ktorú má každý golfista v bagu je dizajnovaná nato, aby sa ľahko dostala pod loptičku, ale pritom sa nezaborila príliš hlboko do piesku. Ale pri ťažkom piesku to nie je veľmi ľahké a potrebujete neskutočný cit pre trafenie piesku veľmi tesne pred loptou čo je náročné aj pre single hendikepového hráča. Preto výmenou palice dosiahneme o veľa lepšie výsledky v hre z mokrého bunkra.

Ak si zoberiete PW, tak PW má polovičný bounce, a ostrejšiu tzv. leading edge čo vám pomôže lepšie sa dostať do piesku a tým pádom pod loptičku. Musíte si ale uvodemiť, že tým že hráme PW z bunkra nedosiahneme taký backspin z bunkra ako sme zvyknutí a loptička bude mať dlhší dobeh. Pre takúto ranu z piesku musíte mať aj dostatočný priestor na gríne, aby sa loptička mala kade kotúľať k jamke.

Dúfam, že aj s týmito radami sa Vám hra v daždi zlepší a už nebudete tak negatívne pozerať na možnú predpoveď počasia v deň turnaja. Tak isto ešte radím, aby ste si zahrali na svojom domácom ihrisku aj v daždi, a tieto rady si vyskúšali, aby ste na turnaj boli dobre pripravený. Príjemný daždivý tréning prajem.