Ozvite sa nám! 0907 74 77 88

Fitting golfových palic

Kód: 87
€120
Skladom

Fitujeme palice s Miroslavom Wiegerom ml, v priestoroch Golf Universe predajni na Starej Vajnorskej 37. 

Taktiež fitujeme počas demo dní, ktoré organizuje taktiež spoločnosť Golf Universe. 

Detailné informácie

Darčekové poukazy IHNEĎ
Poukaz priamo na Váš e-mail už za pár minút
TERMÍNY lekcií a zelených kariet
Dohadujú sa s trénerom individuálne: PO-NE, ráno-večer.
Nakupujte v Golf Universe.sk
Náš partnerský kamenný obchod a eshop založený na profesionalite

Podrobný popis

Základným predpokladom pre pohodu a úspech na ihrisku je správny výber palíc. Popri výbere vhodného modelu zo širokej ponuky súčasného trhu je mimoriadne dôležité, či sú palice prispôsobené telesným proporciám daného hráča a tým sa stanú palice palicou na mieru.

Správny fittér a predajca golfového vybavenia teda musí :

  • vybrať niekoľko modelov z ponuky s prihliadnutím na aktuálny hráčov HCP a strednodobé ciele
  • na základe hráčovej silovej dispozície a preferencií vybrať vhodný model a tuhosť shaftov
  • premerať telesné parametre hráča, na základe ktorých budú upravené palice

Pri tomto meraní sa zisťuje predovšetkým potrebná dĺžka shaftu palíc, úprava tzv. lie angle a úprava hrúbky gripu.

Pri nesprávnej dĺžke palice hráč musí neprirodzene upravovať svoj švihový postoj, výsledkom čoho je nižšia švihová rýchlosť, tým pádom kratšia rana, sústavne topovanie loptičky resp. slice alebo hook. Palice sa na základe celkovej výšky hráča a dĺžky rúk môžu predlžovať alebo skracovať a takmer vždy s tým súvisí úprava lie angle.

Lie angle je v uhol, ktorý zviera spodná hrana palice a shaft. Pri nesprávne zvolenom lie angle palica nedosadá celou spodnou plochou na zem, takže sa drasticky znižuje jej aktívna úderová plocha a opäť dochádza k topovaniu, slice alebo hook. Úpravy lie angle sa delia na upright a flat, pričom prvý variant je dôležitá najmä pre vyšších hráčov, druhý menovaný pre nižších hráčov resp. ženy.

 

Správne nafittovaný grip palice hráčovi dodá azda maximum komfortu. V zásade platí pravidlo, že po uchopení palice si nesmiete nechtami tretieho a štvrtého prsta ruky tlačiť do dlane. Pri výbere gripu sa vždy berie do úvahy dĺžka dlane, prstov a celková dĺžka ruky. Pri hre s nesprávnymi gripmi môže dochádzať k slice, hook, v extrémnejších prípadoch aj k vypadávaniu palice z rúk a k mozoľom na dlaniach.

Pre správny custom fitting palíc existuje niekoľko prepočtových tabuliek, na základe ktorých vie vyškolený fitter presne povedať aké zmeny treba previesť na Vašich paliciach. Odmenou hráčovi bude komfort, sebaistota a presná hra na ihrisku.

V prípade záujmu o nafitovanie palíc namieru, kontaktujte nášho profesionálneho trénera Miroslava Wiegera ml, ktorý ako profesionál nafitoval množstvo golfistov od začiatočníkov až po reprezentantov Slovenska.